• image

  ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО MEDOSAN

  Swiss Beauty е фирма без конкуренција кога се во прашање CE- сертифицирани медицински уреди, додатоци на храна и козметика. Резултат на тоа знаење е единствената Медосанова линија на производи.

  Работиме заедно со продажните партнери во повеќе од 30 земји на четири континенти.

  Нашите производи се развиени во Швајцарија и најголемиот дел од нив се произведени во Швајцарија, со што се постојано на располагање за испорака. Освен производството и продажбата на сопствена линија на производи, нудиме и други линии во сегментот на премиум производи за да се задоволат посебните желби на клиентите.


Промотивни понуди


 • image

  СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
  -41% (заштеда 500 ден)

  Свелто појас - 699 ден

  За исчезнување на вишокот на наслаги околу половината и за ублажување на ревматските тегоби.


Stephanie 20


Podaroci

НАКРАТКО ЗА ПРОЦЕСОТ ЗА НАРАЧУВАЊЕ


Медосановите производи групирани се во 3 категории. Секој производ има своја страна на која пристапувате со кликнување на сликата или на "НАРАЧАЈТЕ ТУКА". На страната на производот се наоѓаат сите потребни информации за производот, а на дното од страната има едноставна контакт форма за нарачка.

Сакате да нарачате два или повеќе Медосанови производи? Без грижа, саканите производи нарачувајте ги еден по друг, а ние ќе ја превземеме грижата за групирање на нарачката и нејзина испорака. Ќе добиете еден пакет со сите нарачани производи и подароци врз основа на вкупниот износ на нарачката.

Подетално за подароците може да дознаете ТУКА или кликнете на сликата.

Podaroci

HEALTH – НАЈДОБРОТО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ


image

URASAN PLUS

Ослободете се од проблемите со простатата и вратете ја својата сексуалност за 100%

Простатата е со величина на костен. После 40 – тата година често е зголемена и го притиска мочниот меур. Последица на тоа се болките, зачестено мокрење, мокрење со мал млаз, чувство на прскање... и либидо на половина копје: замор, слабост, недостаток на желба и немоќ, а симптомите и понатаму се зголемуваат.

image

BOSWELLIA

Boswellia балзам – природно средство против воспаленија...

Активното дејство на киселините од грмушката Boswellia докажаа дека градбата на леукотринот делува кај трајни и хронични воспаленија. Освен тоа темјанот покажува специфично лековито дејство кај болести кај кои е нарушен имунолошкиот систем. Темјанот е надеж на многумина кои имаат хронични воспаленија.

image

HAI-MOBILAN

Природен производ од морето кој многу делотворно помага кај сите видови болки во зглобовите, артритис, артроза и ревма.

Капсулите од ‘рскавица од ајкула се природна алтернатива на инјекциите и оперативните зафати. Екстрактот од морските длабочини ги намалува воспаленијата, обезбедува вискозитет и подмачкување на зглобовите. На овој начин може долгогодишно да си обезбедите живот без болки, да се ослободите од воспаленијата и да ја спречите кршливоста на коските.

image

Цимет Плус

Цимет плус ефикасно го намалува покачениот шеќер во крвта, го намалува покачениот холестерол и триглицеридите во крвта.

Студиите докажаа: циметот ефикасно делува на намалувањето на шеќерот во крвта, маснотиите во крвта и холестеролот воопшто. Поради тоа истражување се препорачува дијабетичарите да земаат шест грама цимет дневно, но вообичаениот цимет не може да се козумира во тие количини без несакани последици. Добра вест за дијабетичарите е Цимет Плус кој е 100% сигурен.

image

MedoFlex

Вратете ја подвижноста на своите зглобови благодарение на моќната формула на природна база!

MedoFlex, базиран на 100% природни состојки, содржи глукозамин и кондроитин. Ефикасен во отстранување на вкочанетоста и болките одвнатре, допира до сите влакна и нервни завршетоци.


BODY CARE - ГРИЖА ЗА ВАШЕТО ТЕЛО


image

Ananas Inulin

Силата на слабеење на ананасот сега во високо концентрирани капсули

Со патентирана производна технологија, новите капсули Ananas Inulin содржат состојка која овозможува намалување на килограмите. Оваа револуционерна техника овозможува одвојување на ензимот од ананасот кој овозможува слабеење и е концентрирана во овие капсули.

image

PERFECT ARM FIRMING ГЕЛ

Вратете го повторно обликот на вашите раце со овој делотворен гел за затегнување од Медосан. Со редовна примена опуштеното сврзно ткиво е ревитализирано, зајакнато, а квалитетот на кожата е забележително подобрен

Како што старееме, кожата ја губи својата еластичност и сврзното ткиво го губи својот тонус, па резултира со млитавост и висната кожа на надлактицата. Постоечките масни перничиња под кожата се видливи и наликуваат на целулит, со карактеристични вдлабнатини и нерамна кожа. Ние го имаме решението за таа непријатна појава!


BEAUTY - ПРИРОДАТА ВО СЛУЖБА НА УБАВИНАТА


image

Aphrodite HEXA-forte Lift серум

моментално ефикасно затегнување на лицето

Изгледајте 20 години помлади без инекции. Aphrodita HEXA-форте содржи активни состојки кои ја опуштаат кожата и видливо ја измазнуваат.

image

Apricot Gold

нега за моментално намалување на брчките

Природните состојки во маслото од кајсија ја потхрануваат кожата, ја хидрираат, ја штитат од надворешните влијанија, имаат важна улога во регенерација на кожата, го спречуваат настанувањето на брчките а воедно ги хидрираат и зацврстуваат клетките на кожата.

image

SKINCARE FLUID

Ги отстранува непријатните израстоци на кожата... едноставно и безболно!

• Брадавици
• Израстоци на кожата
• Molluscum pendulum
• Израстоци на лицето
• Кожни фиброми

Skincare Fluid е потполно сигурна и делотворна метода за отстранување на кожни израстоци без макотрпни и болни зафати. Skincare Fluid може да се нанесува во интимата на сопствениот дом.

image

DERMACELL

Нова формула која помага кај лупењето на кожата, егзема, црвенило, псоријаза, акни и сите видови на кожни заболувања.

DERMACELL е крема која делотворно се бори против кожните иритации. Благодарение на биоенергетското дејство, сега навистина е можно да се третира првутот, невродерматитисот, црвенилото, акните и псоријазата. Резултатот е прекрасна кожа, нежна како свила. Повеќе нема да ве мачи чешањето!

image

VENEN-EX SPREJ

Нова формула која ги олеснува и прикрива отечените вени!

Се до неодамна се сметаше дека е скоро невозможно да се стори нешто против непријатните проширени вени. Но со новиот Venen-Ex спреј може да го намалите воспалението и болката, да ја подобрите циркулацијата и да го користите како дневен козметички производ за прекривање.

image

КОЛЕКЦИЈА MEDO HAIR

Комбинација на природни состојки за подолга, појака и коса полна со живот.

Интензивните истражувања на Институтот Jean-Claudes Lourdes резултираа со откривањето на тајната за полна, густа и здрава коса. Ова сензационално откритие стана револуционерно во борбата против проблемите со косата. Природните состојки и 100% билните екстракти во Medo Hair линијата делуваат веќе од првата примена директно во создавањето на нови клетки на косата.


ОСТАНАТО


image

Свелто појас

За исчезнување на вишокот на наслаги околу половината и за ублажување на ревматските тегоби.

• за жени и мажи
• делува како сауна на вашиот стомак
• практичен, невидлив, делотворен
• напредна технологија на изработка
• една величина

Како што може да видите во медиумите, Cвелто појасот ви овозможува моментално исчезнување на вишокот сантиметри наталожени околу половината.
Освен моменталното, појасот има и долгорочно дејство со кое го поттикнува губењето на масните наслаги.